دیدگاه ۲۰ موسیقی‌دان درباره کنسرت خیابانی

  • مخاطب
  • بلاگ
  • دیدگاه ۲۰ موسیقی‌دان درباره کنسرت خیابانی

دیدگاه ۲۰ موسیقی‌دان درباره کنسرت خیابانی

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۶/۱۹
دسته‌بندی نشده
۳۸K

کنسرت خیابانی و تماشای رایگان آن، موضوعی است که در دوماه اخیر در فضای موسیقی کشور بیش از پیش شنیده می‌شود. رویدادی که قصد دارد در شرایط اجتماعی- اقتصادی کنونی اندکی از تنش‌های موجود بکاهد و دستکم برای ساعتی به جامعه فراغت اهدا کند؛ همایون شجریان نخستین هنرمندی بود که این طرح را پیشنهاد داد و اتفاقا طیف وسیعی از مدیران فرهنگی و هنرمندان از آن حمایت کردند.

در همین اثنا, موسسه توسعه هنرهای معاصر با همکاری منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد اولین کنسرت خیابانی و رایگان را با اجرای ارکستر سازهای ملی که چندی پیش با رهبری فرهاد فخرالدینی تاسیس شد، برگزار کردند.

ارکستر سازهای ملی پس از اجراهایی موفقی که در قزاقستان داشت در رپرتواری به خوانندگی محمد معتمدی در بوستان آب و آتش به صحنه رفت و نوای موسیقی خود را به صورت رایگان، به گوش هزاران شهروند تهرانی رسانند. حال با برگزاری اولین کنسرت خیابانی که هفته گذشته برگزار شد به تحلیل این رویداد از سوی ۲۰ موسیقی‌دان پیشکسوت و باسابقه پرداختیم.

 

برگزاری کنسرت‌های خیابانی ادامه‌دار باشد

شاهین فرهت معتقد است، نباید برگزاری کنسرت‌های خیابانی و رایگان از هدف اصلی خود دور شود و بهتر است کاری کنیم به سرانجام برسد.

این آهنگ‌ساز درباره کنسرت‌های خیابانی گفت: موسیقی نیاز به توجه و پشتیبانی دارد. این کنسرت‌ها باید زودتر انجام می‌شد ولی جلوی ضرر را هر زمان بگیریم منفعت است.

فرهت در ادامه بیان کرد: در کنسرت‌های عمومی که برگزار می‌شود، فقط افراد خاصی حضور دارند و بسیاری از مردم توان خرید بلیت ندارند پس شاید نتوانند سالیان سال به کنسرت بروند.

این آهنگساز خاطرنشان کرد: این اقدام مهم موسسه توسعه هنرهای معاصر سبب می‌شود بخش‌های دیگر هم از این کار حمایت کنند.

شاهین فرهت در ادامه تاکید کرد: البته نباید برگزاری این کنسرت‌ها از هدف اصلی خود دور شود و بهتر است کاری کنیم به سرانجام برسد. اگر فقط دو بار برگزار شود اصلا بهتر است که همان دو بار هم برگزار نشود پس اگر کاری را شروع می‌کنیم باید به پایان برسانیم.

موسیقی کلاسیک به کمک کنسرت‌های رایگان معرفی می‌شود

لوریس چکناواریان اما از زوایه دیگری به موضوع کنسرت‌های خیابانی پرداخت. او معتقد است، موسیقی کلاسیک به کمک کنسرت‌های خیابانی و رایگان بیشتر معرفی می‌شود و مورد توجه هم قرار می گیرد. ارکسترهای بزرگ باید قدرت موسیقی را در معرض دید مردم قرار دهند تا مردم مانند گذشته با این هنر آشتی کنند.

این آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر درباره کنسرت‌های خیابانی گفت: کنسرت‌های خیابانی مورد توجه همه هنرمندان و مردم قرار گرفته است و باید این کنسرت‌ها ادامه یابد. نباید برگزاری این کنسرت‌ها در نیمه راه رها شود و باید به صورت مستمر ادامه یابد.

این آهنگساز خاطرنشان کرد: به کمک این کنسرت‌ها می توانیم موسیقی ایرانی را به گوش همه برسانیم. همچنین ارکسترهای بزرگ باید چند وقت یک بار این کنسرت‌های رایگان را برگزار کنند تا مردم با موسیقی کلاسیک آشنا شوند.

لوریس چکناواریان در ادامه تاکید کرد: موسیقی کلاسیک به کمک این کنسرت‌ها معرفی خواهد شد و مورد توجه هم قرار می‌گیرد. ارکسترهای بزرگ باید قدرت موسیقی را در معرض دید مردم قرار دهند تا مردم مانند گذشته با این هنر آشتی کنند.

چکناواریان در پایان گفت: من به نوبه خودم از موسسه توسعه هنرهای معاصر برای حمایت از این کنسرت‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

کنسرت‌های خیابانی روحیه مردم را عوض می‌کند

فرهاد فخرالدینی با اشاره به روحیه امروز جامعه گفت: کنسرت‌های خیابانی باید زودتر برگزار می شد و به نظر من این کنسرت‌ها می‌تواند هم روحیه مردم را عوض کند و هم سبب رشد و پیشرفت موسیقی شود.

این آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر تصریح کرد: موسیقی باید در جامعه در جریان باشد. مردم باید به موسیقی بیشتر آشنا شوند. خیلی از اقشار جامعه نمی‌توانند به کنسرت‌های موسیقی بروند به همین دلیل با ژانرهای مختلف موسیقی آشنا نیستند در نتیجه باید هر اقدامی برای آشنایی مردم با این هنر صورت گیرد.

این رهبر ارکستر افزود: امیدوارم این کنسرت‌ها راه اصلی خود را پیدا کند و به درستی پیش رود. ادامه‌دار بودن این کنسرت‌ها می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

فرهاد فخرالدینی گفت: من مطمئن هستم این کنسرت‌ها بازخورد خوبی خواهد داشت و حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر قابل تقدیر است.

برای برگزاری کنسرت‌های رایگان باید هدفمند پیش رویم

داوود گنجه‌ای اما در تحلیل خود از برگزاری کنسرت‌های خیابانی گفت: بهترین راه برای برگزاری کنسرت‌های رایگان این است که هدفمند پیش رویم و سازمان یافته عمل کنیم.

این نوازنده برجسته کمانچه افزود: ایده برگزاری کنسرت‌های رایگان در شرایط حال حاضر که گرانی بیداد می‌کند خیلی خوب و به جا است.

گنجه‌ای در ادامه بیان کرد: بهترین راه برای پیشرفت موسیقی این است که صدا و سیما که یک رسانه ملی است کانالی را به موسیقی اختصاص دهد.

داوود گنجه‌ای در ادامه خاطرنشان کرد: بهترین راه برای برگزاری کنسرت‌های رایگان این است که سازمان یافته عمل کنیم. باید حساب شده پیش رفت، یعنی اینکه اتاق فکر داشته باشیم تا به شیوه درست عمل کنیم.

کنسرت‌های خیابانی مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد

حسن ناهید، نوازنده پیشکسوت نی، نیز درباره کنسرت های خیابانی گفت: من زمانی‌که می‌بینم مردم با موسیقی ارتباط برقرار می‌کنند خیلی خوشحال می‌شوم. باید از هر راهی برای شناخت بیشتر مردم با موسیقی استفاده کنیم.

ناهید در ادامه بیان کرد: کنسرت‌های خیابانی مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. در همه جای دنیا این کنسرت‌ها برگزار می‌شود و ما باید برای پیشرفت هنر ایرانی هر کاری انجام دهیم.

این نوازنده تاکید کرد: باید راه پیشرفت هنر باز باشد و هنرمندان هر کاری برای ارائه هنر خود انجام دهند.

حسن ناهید در ادامه افزود: پیشکسوتان باید هم فکری کنند تا این کنسرت‌ها هر روز بهتر از قبل برگزار شود تا به نتیجه دلخواه برسیم. همچنین همه بخش‌ها به موسسه توسعه هنرهای معاصر برای حمایت از این کنسرت‌ها کمک کنند.

فرهنگ‌سازی با کنسرت‌های رایگان

مجید کیانی، آهنگساز و نوازنده سنتور درباره کنسرت های خیابانی گفت: من مطمئن هستم کنسرت‌های رایگان مورد توجه همه قرار می‌گیرد زیرا بسیاری از مردم نمی‌توانند بلیت بخرند در نتیجه می‌توانیم مردم را با موسیقی خوب آشنا کنیم.

کیانی در ادامه بیان کرد: بسیاری از مردم فکر می‌کنند فقط موسیقی پاپ موسیقی است در صورتی‌که اگر بدانند ایران چه موسیقی غنی دارد به سمت این نوع موسیقی گرایش پیدا می‌کنند.

این نوازنده تاکید کرد: گوش مردم باید به شنیدن موسیقی خوب عادت کند. موسیقی باید جزئی از زندگی آنها شود. کنسرت‌های خیابانی نقش مهمی در معرفی موسیقی خوب دارند.

مجید کیانی در پایان گفت: ما به کمک این کنسرت‌ها می‌توانیم فرهنگ‌سازی کنیم. همچنین اقدام توسعه هنرهای معاصر قابل تقدیر است.

کنسرت‌های خیابانی سبب پیشرفت موسیقی می‌شود

ملیحه سعیدی، نوازنده قانون معتقد است که کنسرت های خیابانی زمینه  رشد موسیقی را به همراه خواهد داشت. او در این باره گفت: کنسرت‌های خیابانی می‌تواند سبب رشد و پیشرفت موسیقی شود زیرا موسیقی هنری است که مورد بی‌مهری قرار گرفته است و اگر شرایط خوبی فراهم شود، می‌توانیم این هنر را به دوران طلایی خود باز گردانیم.

سعیدی در ادامه بیان کرد: هنرمندان عرصه موسیقی باید دیده و شنیده شوند پس کنسرت‌های خیابانی حمایت از هنرمندان جوان هم به حساب می‌آید.

این نوازنده تاکید کرد: مردم ما نیاز به شادی دارند پس کنسرت‌های رایگان می‌تواند این شادی را در سطح شهر به وجود آورد. موسیقی هنری است که باید جریان داشته باشد پس این اقدام مهم می‌تواند مردم را با موسیقی آشتی دهد.

ملیحه سعیدی افزود: حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر کار پسندیده و زیبایی است که من به همه بخش‌های مختلف دولتی توصیه می‌کنم از این قبیل کارها انجام دهند تا هنر به رشد و تعالی برسد.

برگزاری کنسرت های خیابانی نباید مختص شهرهای خاص باشد

میلاد کیایی اما درباره کنسرت‌های خیابانی نظر دیگری دارد، اما تمرکز زدایی را یکی از مسائل برپایی چنین اجراهایی می‌داند. او در این باره گفت: برگزاری کنسرت‌های خیابانی نباید مختص شهرهای خاص باشد بلکه باید در همه جا کشور کنسرت‌های رایگان برگزار شود.

این آهنگ‌ساز و نوازنده سنتور تصریح کرد: من واقعا خوشحال هستم که این اقدام مهم در حال انجام است زیرا به کمک این کنسرت‌های رایگان می‌توانیم مردم را با موسیقی آشتی دهیم.

کیایی در ادامه بیان کرد: البته نباید به هر کسی اجازه برگزاری این کنسرت‌ها را بدهند بلکه باید کاری کنیم فقط گروه‌های خاص بتوانند این کنسرت‌ها را برگزار کنند.

این نوازنده سنتور خاطرنشان کرد: همچنین برگزاری بیش از اندازه نیز باعث دل‌زدگی می شود پس باید با برنامه‌ریزی پیش رویم. از سویی دیگر برگزاری کنسرت‌های خیابانی نباید مختص شهرهای خاص باشد بلکه باید در همه جا کنسرت‌های رایگان برگزار شود.

میلاد کیایی در پایان گفت: حمایت توسعه هنرهای معاصر از این کنسرت‌ها قابل قدردانی است و امیدوارم به اهداف اصلی خود که فرهنگ‌سازی است، برسند.

کنسرت‌های رایگان بهترین راه معرفی موسیقی است

امین الله رشیدی معتقد است، کنسرت‌های رایگان سبب می‌شود مردم با انواع موسیقی آشنا شوند و بهترین راه برای معرفی ژانرهای موسیقی است.

این خواننده درباره کنسرت‌های خیابانی گفت: در همه جای دنیا کنسرت‌های خیابانی برگزار می‌شود و ما کمی دیر به فکر افتادیم ولی باز برگزار کردن این کنسرت‌ها بهتر از برگزار نکردن است.

رشیدی در ادامه بیان کرد: کنسرت‌های خیابانی اهدافی دارد که گاهی برای حمایت از یک کار فرهنگی و گاهی برای معرفی یک نوع موسیقی خاص برگزار می‌شود.

این خواننده افزود: کنسرت‌های رایگان سبب می‌شود مردم با انواع موسیقی آشنا شوند و بهترین راه برای معرفی ژانرهای موسیقی است.

امین‌الله رشیدی در ادامه خاطرنشان کرد: هنرمندان باید شرایطی فراهم کنند تا در سال، یک بار این کنسرت‌ها را برگزار کنند تا همه اقشار جامعه بتوانند شرکت کنند.

این خواننده تاکید کرد: من زمانی‌که شنیدم این کنسرت‌ها مجوز گرفته‌اند خیلی خوشحال شدم و از موسسه توسعه هنرهای معاصر برای حمایت این کنسرت‌های رایگان تشکر می‌کنم.

مردم از کنسرت‌های خیابانی حمایت کنند

محمد منتشری اما برگزاری چنین کنسرت‌هایی را به حمایت مردم مرتبط می‌داند. او گفت: مردم هم باید از این کنسرت‌ها حمایت کنند و شرایطی فراهم کنند تا هنرمندان با خیال راحت کنسرت رایگان برگزار کنند.

این خواننده توضیح داد: هدف برگزاری کنسرت‌های خیابانی بسیار مهم است و بهتر است کنسرت هنرمندانی برگزار شود که بیشتر مردم دوست دارند.

منتشری در ادامه بیان کرد: باید هنرمندان جوان دست به دست هم دهند و مردم را با موسیقی غنی ایرانی آشنا کنند. همچنین قطعاتی که در این کنسرت‌ها اجرا می‌شوند باید جز بهترین قطعات باشند.

این خواننده تاکید کرد: هر چقدر این کنسرت‌ها بیشتر برگزار شود موسیقی جان می‌گیرد و مخاطبان بیشتر به سمت این هنر گرایش پیدا می‌کنند.

این خواننده پیشکسوت گفت: حمایت توسعه هنرهای معاصر از این کنسرت‌ها سبب می‌شود بخش‌ خصوصی هم تشویق شوند در این رویدادها مشارکت کنند.

کنسرت‌های خیابانی قابل احترام است

هادی منتظری نیز درباره برگزاری این کنسرت‌های رایگان گفت: کنسرت‌های خیابانی اگر هدفمند باشند قابل احترام و تقدیر هستند. این کنسرت‌ها باید به موسیقی‌های خاص اختصاص داشته باشد.

این آهنگساز و نوازنده گفت: کنسرت‌های خیابانی باید هدفمند باشند و به روحیه اجتماعی کمک کنند، اگر این هدف به خوبی دنبال شود، قابل احترام و تقدیر است. این کنسرت‌ها باید به موسیقی‌های خاص اختصاص داشته باشند زیرا بعضی موسیقی‌ها به اسم پاپ فراگیر شده‌اند ولی اصلا ارزش ندارند.

منتظری در ادامه بیان کرد: بعضی از اشعار، ملودی و آهنگ‌سازی قطعات بسیار سخیف است پس بهتر است برای کنسرت‌های رایگان از موسیقی‌های اصیل استفاده شود.

این نوازنده خاطرنشان کرد: به نظر من بهتر است همایون شجریان کنسرت خیابانی برگزار کند زیرا موسیقی خوب به گوش مخاطبان می‌رسد.

هادی منتظری در ادامه تاکید کرد: برگزاری این کنسرت‌ها هر چند دیر است ولی بسیار خوب است البته نباید رها شود و باید ادامه‌دار باشد. همچنین با حرمت‌هایی که لازمه موسیقی ردیفی و سنتی است انجام شود.

منتظری افزود: باید جایگاه موسیقی حفظ شود و بعد از مدتی به انحراف کشیده نشود. همچنین باید از موسسه توسعه هنرهای معاصر برای برگزاری  اولین کنسرت با ارکستر سازهای ملی تشکر کنیم.

کنسرت‌های خیابانی باید با حمایت مسئولین برگزار شود

ارسلان کامکار معتقد است؛ کنسرت‌های خیابانی باید با حمایت مسئولین مانند موسسه توسعه هنرهای معاصر برگزار شود تا سرانجام خوبی داشته باشد.

این آهنگ‌ساز و نوازنده درباره کنسرت‌های خیابانی گفت: برگزاری کنسرت‌های رایگان بسیار خوب و مفید است. بهتر است در این کنسرت‌ها موسیقی‌های محلی هم اجرا شود تا مردم با موسیقی شهرهای دیگر هم آشنا شوند.

کامکار در ادامه بیان کرد: موسیقی ایرانی باید به گوش همه برسد تا مورد توجه قرار گیرد. رسانه‌ها وظیفه دارند از موسیقی حمایت کنند.

این نوازنده تاکید کرد: امروزه بیشتر موسیقی‌های یک بار مصرف پخش می‌شود و مردم فکر می‌کنند این نوع موسیقی بهترین موسیقی است در صورتی‌که اگر موسیقی مناسب به گوش مردم برسد مطمئن هستم که انتخاب‌شان موسیقی اصیل ایرانی باشد.

کنسرت‌های خیابانی در معرفی آثار موسیقی نقش مهمی دارند

اسفندیار قره‌باغی گفت: کنسرت‌های خیابانی در معرفی آثار موسیقی نقش مهمی دارند. پیشکسوتان موسیقی باید در این کنسرت‌ها حضور فعال داشته باشند زیرا مردم با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

این خواننده تصریح کرد: کنسرت‌های خیابانی باید در همه شهرها و حتی روستاها برگزار شود زیرا سهم همه یکسان است. کنسرت‌های خیابانی در معرفی آثار موسیقی نقش مهمی دارند، زیرا مردم با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

قره‌باغی خاطرنشان کرد: مردم نیاز دارند با انواع موسیقی‌ها آشنا شوند و بعد از اینکه با ژانرهای مختلف آشنا شوند براساس علاقه شخصی خود موسیقی مورد نظر خود را با تفکر انتخاب می‌کنند.

این خواننده در پایان تاکید کرد: بهتر است همه بخش‌ها چه دولتی و چه خصوصی مانند موسسه توسعه هنرهای معاصر از این کنسرت‌ها حمایت کنند.

کنسرت‌های خیابانی باید با نظم خاصی پیش رود

نادر مرتضی پور اما اعتقاد دارد؛ برای برگزاری کنسرت رایگان و خیابانی باید با فکر پیش رویم. این رهبر ارکستر گفت: من چهل سال پیش برای اولین بار به همراه ارکستر، کنسرت خیابانی برگزار کردم ولی هیچ کس یادآوری نمی‌کند و الان بعد از چند سال می‌خواهند این کار را دوباره انجام دهند.

مرتضی‌پور در ادامه بیان کرد: کنسرت‌های خیابانی تعریف خاصی دارد و به راحتی نمی‌توانیم این کنسرت‌ها را برگزار کنیم. برای برگزاری این کنسرت‌ها باید برنامه‌ریزی کنیم. باید با فکر پیش رویم و برگزاری کنسرت‌های خیابانی باید با نظم خاصی پیش رود.

نادر مرتضی پور در ادامه تاکید کرد: کار موسسه توسعه هنرهای معاصر بسیار خوب است و کار باید به دست کاردان سپرده شود. مگر می‌شود برگزاری کنسرت‌های رایگان به راحتی صورت گیرد؟ باید با برنامه‌ریزی انجام شود تا به نتیجه دلخواه برسیم.

کنسرت خیابانی با موسیقی ایرانی هم‌خوانی ندارد

اما حسام‌الدین سراج نظر متفاوتی درباره کنسرت‌های خیابانی دارد. او گفت: در خارج از کشور کنسرت‌های پاپ ویژه برگزار می‌شود و مورد استقبال و توجه قرار می‌گیرد ولی سازهای ایرانی مانند تار و سه تار صدای بلندی ندارند و برای کنسرت‌های رایگان با جمعیت زیاد خوب نیستند.

این خواننده گفت: قرار است شهرداری فضای بازی را از پارک دانشجو تا تالار وحدت به کنسرت‌های خیابان اختصاص دهد که این کار خیلی خوب است.

سراج در ادامه بیان کرد: این کنسرت‌ها باید از نظر کیفیت خیلی خوب برگزار شود تا مورد توجه قرار گیرد. برای برگزاری این کنسرت‌ها مسئله یک پارامتر نیست بلکه باید همه جنبه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

این خواننده افزود: در خارج از کشور کنسرت‌های پاپ ویژه برگزار می‌شود و مورد استقبال و توجه قرار می‌گیرد، ولی سازهای ایرانی مانند تار و سه تار صدای بلندی ندارند و برای کنسرت‌های رایگان با جمعیت زیاد خوب نیستند.

حسام‌الدین سراج در ادامه تاکید کرد: بررسی مکان‌های مورد نظر این کنسرت‌ها باید به معمارهایی که به موسیقی هم تسلط دارند سپرده شود. به این کنسرت ها نباید لحظه‌ای فکر کنیم بلکه این کار نیازمند فکر بلند مدت است.

کنسرت‌های خیابانی باید منسجم باشد

سیاوش ظهیرالدینی نیز درباره کنسرت‌های رایگان گفت: کنسرت‌های خیابانی باید منسجم باشد و از قانون خاصی پیروی کنیم تا به نتیجه مورد نظر برسیم.

این آهنگ‌ساز و نوازنده گفت: موسیقی در چند سال اخیر پیشرفت خوبی نداشته است پس باید کاری کنیم تا موسیقی به دوران طلایی خود باز گردد.

ظهیرالدینی در ادامه بیان کرد: برگزاری کنسرت‌های رایگان ایده خوبی است که امیدواریم بیشتر به عمل برسد. البته فقط نباید یک یا دو بار برگزار شود و بعد از آن از یادها برود بلکه اگر کاری را شروع می‌کنیم باید تا انتهای آن پیش رویم.

این نوازنده افزود: باید کاری کنیم تا این کنسرت‌های خیابانی، موسیقی‌های خوب را به گوش مخاطبان برساند و مردم هم باید شرایطی فراهم کنند تا برگزاری این کنسرت‌ها با سختی همراه نباشد.

برگزاری کنسرت‌های خیابانی ایده خوبی است

کیوان ساکت باتوجه به اینکه ایده برگزاری کنسرت‌های خیابانی را خوب ارزیابی می‌کند گفت: برای برگزاری چنین کنسرت‌هایی نباید فقط به یک عده خاص مجوز برگزاری دهند، بلکه باید همه هنرمندان سرشناس بتوانند این کنسرت‌های رایگان را برگزار کنند.

این آهنگ‌ساز و نوازنده تار و سه تار گفت: کنسرت‌های خیابانی سبب می‌شود مردم با موسیقی خوب آشنا شوند و به سمت این نوع موسیقی‌ها گرایش پیدا کنند.

این نوازنده در ادامه بیان کرد: هدف این نوع کنسرت‌ها بسیار مهم است و باید براساس اهداف پیش رویم. همچنین هر کسی نباید ساز خودش را بزند، زیرا باعث می‌شود از مسیر اصلی خود دور شود.

این آهنگساز افزود: برگزاری این کنسرت‌ها ایده خوبی است به شرطی که درست اجرا شود و نباید فقط به یک عده خاص مجوز برگزاری دهند.

این نوازنده تار در ادامه گفت: به نظر من نباید درباره این کنسرت‌ها زیاد اغراق شود بلکه بسیار حساب شده پیش رویم. همچنین این اقدام موسسه توسعه هنرهای معاصر ارزشمند است و امیدواریم به هدف اصلی خود برسد.

کنسرت‌های خیابانی از مهم‌ترین اقدامات چند وقت اخیر است

مظفر شفیعی گفت: کنسرت‌های خیابانی از مهم‌ترین اقدامات چند وقت اخیر است. هنرمندان جوان می‌توانند به کمک این کنسرت‌ها به جامعه معرفی شوند.

این خواننده گفت: مخاطبان نیز باید خواسته‌های خود را عنوان کنند و مسئولین براساس این خواسته‌ها برنامه‌ریزی کنند.

این خواننده تاکید کرد: کنسرت‌های رایگان باید در همه جا برگزار شود زیرا همه مردم سهم یکسانی دارند و نباید فقط مختص یک منطقه یا شهر خاص باشد.

مظفر شفیعی در ادامه خاطرنشان کرد: موسیقی نیاز به معرفی بیشتر دارد و به کمک این کنسرت‌ها می‌توانیم این هنر را فراگیر کنیم.

پیشکسوتان در کنسرت‌های خیابانی مشارکت کنند

محمد گلریز، خواننده نیز درباره کنسرت‌های خیابانی گفت: این کنسرت‌ها باید در همه جای شهر برگزار شود تا همه بتوانند در این کنسرت‌ها حضور پیدا کنند. همچنین باید بعضی از این کنسرت‌ها به موسیقی حماسی و انقلابی اختصاص داشته باشد.

این خواننده تاکید کرد: ما انقلاب کردیم و هزاران شهید دادیم پس باید در این کنسرت‌ها از موسیقی‌های حماسی هم استفاده کنیم.

محمد گلریز در ادامه افزود: پیشکسوتان عرصه موسیقی باید در این زمینه مشارکت کنند تا بهترین‌های موسیقی به گوش مردم برسد.

گلریز خاطرنشان کرد: همچنین باید شرایطی فراهم شود تا ماهی یک بار کنسرت‌های خیابانی برگزار شود واقدام موسسه توسعه هنرهای معاصر بسیار زیبا بوده است.

آرزوی مردم با کنسرت‌های خیابانی محقق می‌شود

فاضل جمشیدی نیز درباره کنسرت‌های رایگان خیابانی گفت: بسیاری از مردم آرزو داشتند که به کنسرت هنرمندان بروند که امیدواریم با برگزاری کنسرت‌های خیابانی محقق شود.

این خواننده درباره کنسرت‌های خیابانی گفت: برگزاری کنسرت‌های خیابانی اتفاق بسیار خوبی است که دو نتیجه خوب به یک شرط مهم دارد.

جمشیدی در ادامه بیان کرد: اولین نتیجه این است که جامعه ما دچار مشکلات جدی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شده است که این کنسرت‌ها سبب می‌شود برای چند ساعت استرس از مردم دور شود. مانند این است که مردم را به دکتر ببریم تا حال‌شان خوب شود.

این خواننده تاکید کرد: ١۵ سال پیش یک هنرمند معروفی کنسرتی در تهران در وزارت کشور برگزار کرد که در این کنسرت قیمت بلیت‌ها صد برابر شد و از آن زمان عادت شد زیرا به دهن تهیه‌کننده‌ها مزه کرد و این کار به عنوان معضل ماند و درمان نشد.

فاضل جمشیدی در ادامه خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم آرزو دارند که به کنسرت هنرمندان بروند که امیدواریم با برگزاری کنسرت‌های خیابانی این موضوع محقق شود زیرا مردم هنرمندان مورد علاقه‌شان را می‌بینند. البته شرط مهم این است که باید هنرمندان بزرگ و با نام و نشان این کنسرت‌ها را برگزار کنند تا به نتیجه مطلوب برسیم.

جمشیدی در پایان گفت: حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر قابل تشکر و قدردانی است و باید این حمایت‌ها ادامه یابد.

برچسب‌ها:
نظرات (بدون دیدگاه)