حضور متفاوت «پالت» در سال جدید

حضور متفاوت «پالت» در سال جدید

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱/۱۹
indexapp
۴۵K

شب گذشته گروه موسیقی «پالت»، در حالی برای دومین‌بار در سال جدید روی صحنه برج میلاد تهران رفت که بنا برآنچه پیش از این گفته بود، به وعده خود عمل کرده و با اجرایی متفاوت مخاطبان پرتعدادش را غافلگیر کرد.

اعضای پالت، همانطور که پیش از این اعلام کرده بودند، با اضافه کردن پرکاشن با نوازندگی مهرداد علیزاده و گیتار الکتریک به نوازندگی پیمان حاتمی، تغییراتی در رنگ صوتی قطعات اجرا شده در این کنسرت به وجود آورده بودند که با توجه به استقبال مخاطبان از این اتفاق، نشان دادند هوادارانشان را محافظه‌کار بار نیاورده‌اند و توانسته‌اند هم‌پای بلندپروازی‌هایشان آنها را نیز با خود همراه کنند.
پالت که پیش از این یعنی در زمان آلبوم «آقای بنفش» هم از پرکاشن در کنسرت‌های خود استفاده می‌کرد، با آوردن مهرداد علیزاده (که قبلاً نوازندگی‌اش را در کنسرت‌های پروژه «کماکان» به خوانندگی مهدی ساکی دیده بودیم) علاوه بر گرووی و ریتمیک‌تر کردن قطعات خود، توانستند فضای دلنشینی را برای مخاطبانشان به وجود آورند. تجربه‌ای که به نظر می‌رسد قرار است ادامه‌دار باشد و در کنار فضای الکترونیکی که بخشی از آن را در آلبوم سوم‌شان شنیدیم، آنها را وارد فاز جدیدی از فعالیت‌هایشان کند.
سورپرایز دیگر پالت، اجرای قطعه «سیاه و سفید» بود که برای اولین‌بار نواخته می‌شد؛ در واقع این قطعه متفاوت سال‌ها پیش با خوانندگیِ آهنگساز آلمانی یعنی گیزبرت (که پیش از این هم گروه را در قطعه «اینجا شهر من نیست» همراهی کرده بود) ساخته شده بود که در این اجرا، داریوش آذر (نوازنده کنترباس گروه) با جایگزین کردن ترانه‌ای از خود، امید نعمتی را به جای گیزبرت همراهی کرد؛ قطعه‌ای که به نظر می‌رسید به دلیل نوع خاص ترانه و فضای موسیقایی آن که بیشتر به سمت موسیقی راک میل می‌کرد، می‌تواند با یک تنظیم الکترونیک و بازنگری در بخش آوازی آن، موفقیت بیشتری کسب کند.
یکی دیگر از اتفاقات این کنسرت، اجرای قطعه پرطرفدار «مثلث» با همراهی مهدی ساکی بود که بعد از چهار سال، بار دیگر این قطعه را به همراه امید نعمتی خواند و مخاطبان را غافلگیر کرد. البته او که این روزها قرار است آلبوم «کماکان ۲» را منتشر کند، یک قطعه جدید با نام «آی عشق» و همچنین «لبخند» از آلبوم «کماکان ۱» را هم با تنظیمی جدید اجرا کرد.
پالت با اجرای منتخبی از قطعات سه آلبوم خود یعنی «آقای بنفش»، «شهر من بخند» و «تمام ناتمام»، مجموعاً پانزده قطعه اجرا کرد و مثل همیشه با قطعه «نرو بمان» کنسرت خود را به پایان رساند که به درخواست مخاطبان ترانه «هزار تا قصه» هم به عنوان بیز کنسرت اجرا شد.

برچسب‌ها:, , , ,
نظرات (بدون دیدگاه)