علت مرگ «محمود جهان» خواننده پیشکسوت موسیقی قوام مشخص شد

علت مرگ «محمود جهان» خواننده پیشکسوت موسیقی قوام مشخص شد

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۰۹
indexapp
۳۰K

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علت مرگ محمود جهان، خواننده معروف بوشهری ایست قلبی بوده است.

 

عباس زارع نژاد گفت: محمود جهان از صبح دیروز بعد از آنکه از خواب بیدار شده، دچار درد در قفسه سینه و بازوی چپ بوده است، حتی هنگام صرف صبحانه نیز یک قرص زیر زبانی هم استفاده کرده، اما ساعتی بعد در خانه(بندرماهشهر) دچار ایست قلبی شده است.
وی گفت: پس از این حادثه همراهان وی با خودروی شخصی او را به بیمارستان پتروشیمی ماهشهر منتقل کردند.
مشاور اطلاع رسانی وزیر بهداشت اضافه کرد: هنگامی که محمود جهان به بیمارستان رسید علایم حیاتی نداشت. البته در بیمارستان احیای قلبی – ریوی برای او انجام شد و برای لحطاتی ضربان قلب او برگشت اما دقایقی بعد دوباره دچار ایست قلبی شد و این خواننده معروف اهل بوشهر دعوت حق را لبیک گفت.
این خواننده مطرح کشورمان به مناسبت دهه کرامت برای اجرای کنسرت به مدت ۳ شب به منظور زنده نگه داشتن موسیقی محلی که با فرهنگ و رسوم مردم خوزستان ارتباط عمیقی دارد، راهی بندرماهشهر شده بود.
محمود جهان (پولادی) در سال ۱۳۳۰ در آبادان و در محله احمدآباد به دنیا آمد.
این خواننده معروف اهل بوشهر، کارمند بازنشسته شرکت نفت بود؛ پدر جهان که اهل تنگستان بوشهر بود، شروه خوانی می کرد و از جمله چهره های شناخته شده این شهر بود.
وی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای ترانه ‘ یا الله یا خدا’ در برابر بنیانگذار انقلاب اسلامی نماد بزرگی و همدلی و اتحاد مردان تنگستانی را به نمایش گذاشت.
از سال ۱۳۶۶ تا امروز ۳۲ آلبوم از محمود جهان در بازار ارائه شده است.

برچسب‌ها:,
نظرات (بدون دیدگاه)