معین سجادی و سیلی از موسیقی!

معین سجادی و سیلی از موسیقی!

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
مصاحبه
۱۳۸K

او متولد پاییز(۲۱ آذر)تهران است و دوران کودکی را تا ۷ سالگی در کشور یونان گذراند. از همان موقع به موسیقی علاقه زیادی داشت تا اینکه پس از بازگشت به ایران بعد از دوسال در سن ۹ سالگی حضور در دنیای موسیقی و خوانندگی را با نوازندگی (پیانو،کیبورد،تمبک،دف و…) آغاز کرد. وی همچنین در مقطع ارشد جامعه شناسی و فلسفه تحصیل کرده است.

گفتگوی ” معین سجادی ” با وبسایت “مخاطب” را در ادامه بخوانید؛

*معینو اسم هنریت به چه معنی هست:

اسم کاملم سید معین الدین سجادی هست که در واقع سید معینودین سجادی خونده میشه و معینو هم قسمتی از اسم خود من هست…
من سعی می کنم برای هرکاری که انجام می دم دلیل و فلسفه درستشو قبلش پیدا کنم و بعد انجامش بدم…
گروهمم اسمش معینو هست که در اجراهای زنده هم به همین اسم جلو میریم…

*تجربه اجرا در سالن همایش برج میلاد را داشته ای در مورد آن توضیح بده:

اجرا در افتتاحیه سالن همایش های برج میلاد که با همراهی ارکستر سمفونی تهران در سال “۱۳۸۷” همراه بود و این اولین اجرای اون سالن و اولین تجربه ی اجرای من در ایران بود.

*تیتراژ هم خوندی؟:

بله، تیتراژ اول و آخر مجموعه دوباره زندگی سری اول از شبکه های ۳ و جام جم ۱،۲،۳ در سال “١٣٨٨”و قطعه ای در وصف رفتگر به سفارش شهرداری تهران درسال “۱۳۸۹” که درهمون سال رتبه خواننده برتر “جشنواره ملی جوان” را کسب کردم.
همچنین تیتراژ پایانی برنامه ونوس(فصل تازه)هر هفته از شبکه های ۱و۳ در سال “۱۳۹۲”
و تیتراژ پایانی وِیژه برنامه عید با عنوان مهربانو با دو آهنگ متفاوت(یاس و اینجا بمون)هر روز از شبکه ۳ در سال “۱۳۹۴”
را تا به الان به عنوان تیتراژ داشتم.

*خیلی وقته که بروی آلبوم کار می کنی و در پخش و تبلیغات خیلی تمرکز نداشتی، دلیلش چی بوده؟:

بله در ابتدا با روزبه بمانی عزیز شروع کردیمو از همون اوایل براین شدم که در کنار روزبه خوش تجربه، به دنبال موزیسینهای جدیدتری هم باشم که در دراز مدت بتونیم با امضای متفاوت تری همراهو همدل هم باشیمو خلاصه اینکه خداروشکر رفقای دلیو جدیدتریو در موسیقی پیدا کردم…
که شاخص ترینو قدیمی ترینو صمیمی ترینش سعید زمانی عزیز بود که اولین و بیشترین همکاریهای جدیمونو باهم در موسیقی شروع کردیمو اینروزها هم که برای خودش غوغایی کرده! و در ترانه سرایی هم صابر قدیمی و همچنین خیلی از رفقای دیگه که توو این مسیر همراهم بودنو همشونو واقعا دوست دارم…
خلاصه دلیل وقفه ها حساسیت و کشفو شهودای متفاوت در کنار همکاری با تعداد زیادی موزیسین و همچنین خیلی وقتها صبوریو رفاقت با همکارام بوده، که موسیقی جدی رو همراه خیلی از عوامل آهنگهام تقریبا باهم شروع کردیمو وقتی می دیدم ازمن به موفقیت نزدیکتر هستن، سعی می کردم تا جایی که میشه همراهشون باشمو اینروزها هم شاهد موفقیتشون هستمو بهشون افتخار میکنمو مهم نیست کی زودتر مطرح شه! بلکه مهم اینه که باصبر در نهایت یک گروه با یک همبستگی دلی و با عشق به رنگ خدا رسالتشو بتونه به بهترین نحو انجام بده…

*در مورد آلبومت لطفا بیشتر توضیح بده:

در حال حاضر از تابستان سال “۱۳۹۰” مجموعه(آلبوم عاشقانه اول)با ۱۲ تراک که به سبکی متنوع و تلفیقی با نظارت هنری “روزبه بمانی” و همکاری تعداد زیادی موزیسین(سعید زمانی، مهیار رضوان، پوریا حیدری، امیر محمدی، فرشاد حسامی، آرامیس کارتم، شجاعت شفائی، عطا عمادی، امین قباد، فرزاد فتاحی، بهروز صفاریان، روزبه بمانی، صابر قدیمی، حامد جلیلی و حکیم عمر خیام) آغاز کردیم که در فروردین “۱۳۹۶” منتشر خواهد شد.

*گفته بودی با روزنامه همشهری هم همکاری کردی، چگونه؟:

ابتدای سال “۱۳۹۴” قراردادی با روزنامه همشهری بسته شد که برای اولین بار به سفارش این روزنامه همراه با روزنامه و مجله آلبومی موسیقیایی تولید شه.

*درمورد این همکاری توضیح بده:

ملودی های این آلبوم ۷ تراکی با خودم بوده و
ترانه هاش بر عهده صابر قدیمی، علیرضا قنبری، سعید بیابانکی بوده.
تنظیم های این آلبوم هم بهروز صفاریان، هومن نامداری، سعید زمانی، مهیار رضوان، سعید شمس، مهیار رضوان و امیر محمدی عهده دار هستن.

*این دو آلبوم به چه اسمهایی و چه زمانی منتشر می شن؟:

مراحل تولید هردوآلبوم در اسفند “۱۳۹۴” تمام شد و همچنین مجوز ارشادشون هم گرفته شده و با فاصله کوتاه در فروردین و اردیبهشت سال “۱۳۹۶” هردوآلبوم (عاشقانه “تو آزادی” و سفارشی روزنامه همشهری “هفت مقدس”) پخش خواهند شد.

*تووی قطعاتت سوت زیاد به کار میبری و کلا چه چیزهایی مد نظرت هست و حرف آخر:

امیدوارم که فالوده و تلفیقی از سبکهای مختلف در آلبوم اولم به احساسو دل اهالی خوش ذوقو دل بیادو بشینه و در نهایت آرامش بده!
که این آلبوم برای نشون دادن بالاوپایین کارهایی که از طرف من میشد توو سبکهای مختلف انجام بشه بودو درکنارشم همراه ساختن سلیقه و طیفهای مختلف مخاطبا توو سیاست کاریمون لحاظ شد!

ولی قطعا پس از انتشار این آلبوم،در تولید قطعات بعد از آلبومم علاوه بر سوتو فضای خوندنم که در کارهای قبلم شنیده می شد،در کار های جدید هم با یه سری المانهای متفاوت آهنگ سازی و تنظیم با امضای منحصر به فرد تر و سبک مختص خودم بیشتر روبرو خواهید شد…
پیشاپیش سال ١٣٩۶ هم تبریک می گمو ان شا الله پنجم فروردین در سالن ۱۴۰۰ نفری اپرای ارمنستان همراه ارکسترم با رهبری مهیار رضوان عزیز و دیگر رفقای عزیزم که اعضای ایرانی گروه تک تکشون در واقع جدا از اجرای زنده در تنظیم و تولید کار هم از بهترینای موسیقی کشورمون هستنو(سعید زمانی:پیانو،مهیار رضوان:گیتار الکتریک،پوریا حیدری:کیبورد،سعید شمس:سینتی سایزر،سام میرزایی:گیتار اسپانیش)درکنارشم بهترین نوازنده های دلی ارمنی هم همرام هستنو در خدمت اهالی دلم خواهم بودو آرزوی عشقی به رنگ خدا دارمو سربه هواتونم??

منبع: اختصاصی وبسایت مخاطب

برچسب‌ها:,
نظرات (بدون دیدگاه)