معین سجادی و سيلي از موسيقي!

معین سجادی و سيلي از موسيقي!

/ تاریخ انتشار : 2017/3/05
مصاحبه
125K

او متولد پاییز(۲۱ آذر)تهران است و دوران کودکی را تا ۷ سالگی در کشور یونان گذراند. از همان موقع به موسیقی علاقه زیادی داشت تا اینکه پس از بازگشت به ایران بعد از دوسال در سن ۹ سالگی حضور در دنیای موسیقی و خوانندگی را با نوازندگي (پیانو،کیبورد،تمبک،دف و…) آغاز کرد. وي همچنین در مقطع ارشد جامعه شناسی و فلسفه تحصیل کرده است.

گفتگوي ” معین سجادی ” با وبسايت “مخاطب” را در ادامه بخوانيد؛

*معینو اسم هنریت به چه معنی هست:

اسم کاملم سید معین الدین سجادی هست که در واقع سید معینودین سجادی خونده میشه و معینو هم قسمتی از اسم خود من هست…
من سعی می کنم برای هرکاری که انجام می دم دلیل و فلسفه درستشو قبلش پیدا کنم و بعد انجامش بدم…
گروهمم اسمش معینو هست که در اجراهای زنده هم به همین اسم جلو میریم…

*تجربه اجرا در سالن همايش برج ميلاد را داشته اي در مورد آن توضيح بده:

اجرا در افتتاحیه سالن همايش هاي برج میلاد كه با همراهی ارکستر سمفونی تهران در سال “۱۳۸۷” همراه بود و اين اولين اجرای اون سالن و اولین تجربه ي اجراي من در ایران بود.

*تيتراژ هم خوندی؟:

بله، تیتراژ اول و آخر مجموعه دوباره زندگی سری اول از شبکه های ۳ و جام جم ۱،۲،۳ در سال “١٣٨٨”و قطعه ای در وصف رفتگر به سفارش شهرداری تهران درسال “۱۳۸۹” که درهمون سال رتبه خواننده برتر “جشنواره ملی جوان” را كسب كردم.
همچنین تیتراژ پایانی برنامه ونوس(فصل تازه)هر هفته از شبکه های ۱و۳ در سال “۱۳۹۲”
و تیتراژ پایانی وِیژه برنامه عید با عنوان مهربانو با دو آهنگ متفاوت(یاس و اینجا بمون)هر روز از شبکه ۳ در سال “۱۳۹۴”
را تا به الان به عنوان تیتراژ داشتم.

*خيلي وقته كه بروي آلبوم كار مي كني و در پخش و تبلیغات خیلی تمرکز نداشتی، دليلش چي بوده؟:

بله در ابتدا با روزبه بمانی عزیز شروع کردیمو از همون اوایل براین شدم که در کنار روزبه خوش تجربه، به دنبال موزیسینهای جدیدتری هم باشم که در دراز مدت بتونیم با امضای متفاوت تری همراهو همدل هم باشیمو خلاصه اینکه خداروشکر رفقای دلیو جدیدتریو در موسیقی پیدا کردم…
که شاخص ترینو قدیمی ترینو صمیمی ترینش سعید زمانی عزیز بود که اولین و بیشترین همکاریهای جدیمونو باهم در موسیقی شروع کردیمو اینروزها هم که برای خودش غوغایی کرده! و در ترانه سرایی هم صابر قدیمی و همچنین خیلی از رفقای دیگه که توو این مسیر همراهم بودنو همشونو واقعا دوست دارم…
خلاصه دلیل وقفه ها حساسيت و کشفو شهودای متفاوت در کنار همکاری با تعداد زیادی موزیسین و همچنین خیلی وقتها صبوریو رفاقت با همکارام بوده، که موسیقی جدی رو همراه خیلی از عوامل آهنگهام تقریبا باهم شروع کردیمو وقتی می دیدم ازمن به موفقیت نزدیکتر هستن، سعی می کردم تا جایی که میشه همراهشون باشمو اینروزها هم شاهد موفقیتشون هستمو بهشون افتخار میکنمو مهم نیست کی زودتر مطرح شه! بلکه مهم اینه که باصبر در نهایت یک گروه با یک همبستگی دلی و با عشق به رنگ خدا رسالتشو بتونه به بهترین نحو انجام بده…

*در مورد آلبومت لطفا بيشتر توضيح بده:

در حال حاضر از تابستان سال “۱۳۹۰” مجموعه(آلبوم عاشقانه اول)با ۱۲ تراك که به سبکی متنوع و تلفیقی با نظارت هنری “روزبه بمانی” و همکاری تعداد زیادی موزيسين(سعید زمانی، مهیار رضوان، پوریا حیدری، امیر محمدی، فرشاد حسامی، آرامیس کارتم، شجاعت شفائی، عطا عمادی، امین قباد، فرزاد فتاحی، بهروز صفاريان، روزبه بمانی، صابر قدیمی، حامد جلیلی و حکیم عمر خیام) آغاز كرديم كه در فروردین “۱۳۹۶” منتشر خواهد شد.

*گفته بودي با روزنامه همشهري هم همكاري كردی، چگونه؟:

ابتدای سال “۱۳۹۴” قراردادی با روزنامه همشهری بسته شد که برای اولین بار به سفارش این روزنامه همراه با روزنامه و مجله آلبومی موسیقیایی تولید شه.

*درمورد اين همكاري توضيح بده:

ملودي هاي اين آلبوم ۷ تراکی با خودم بوده و
ترانه هاش بر عهده صابر قدیمی، علیرضا قنبری، سعید بیابانکی بوده.
تنظیم هاي اين آلبوم هم بهروز صفاریان، هومن نامداری، سعید زمانی، مهیار رضوان، سعید شمس، مهیار رضوان و امیر محمدی عهده دار هستن.

*اين دو آلبوم به چه اسمهایی و چه زماني منتشر مي شن؟:

مراحل تولید هردوآلبوم در اسفند “۱۳۹۴” تمام شد و همچنین مجوز ارشادشون هم گرفته شده و با فاصله کوتاه در فروردین و اردیبهشت سال “۱۳۹۶” هردوآلبوم (عاشقانه “تو آزادی” و سفارشی روزنامه همشهری “هفت مقدس”) پخش خواهند شد.

*تووی قطعاتت سوت زیاد به کار میبری و کلا چه چیزهایی مد نظرت هست و حرف آخر:

امیدوارم که فالوده و تلفیقی از سبکهای مختلف در آلبوم اولم به احساسو دل اهالی خوش ذوقو دل بیادو بشینه و در نهایت آرامش بده!
که این آلبوم برای نشون دادن بالاوپایین کارهایی که از طرف من میشد توو سبکهای مختلف انجام بشه بودو درکنارشم همراه ساختن سلیقه و طیفهای مختلف مخاطبا توو سیاست کاریمون لحاظ شد!

ولی قطعا پس از انتشار این آلبوم،در تولید قطعات بعد از آلبومم علاوه بر سوتو فضای خوندنم که در کارهای قبلم شنیده می شد،در کار های جدید هم با یه سری المانهای متفاوت آهنگ سازی و تنظیم با امضای منحصر به فرد تر و سبک مختص خودم بیشتر روبرو خواهید شد…
پيشاپيش سال ١٣٩٦ هم تبريك مي گمو ان شا الله پنجم فروردین در سالن ۱۴۰۰ نفری اپرای ارمنستان همراه ارکسترم با رهبری مهیار رضوان عزیز و دیگر رفقای عزیزم که اعضای ایرانی گروه تک تکشون در واقع جدا از اجرای زنده در تنظیم و تولید کار هم از بهترینای موسیقی کشورمون هستنو(سعید زمانی:پیانو،مهیار رضوان:گیتار الکتریک،پوریا حیدری:کیبورد،سعید شمس:سینتی سایزر،سام میرزایی:گیتار اسپانیش)درکنارشم بهترین نوازنده های دلی ارمنی هم همرام هستنو در خدمت اهالی دلم خواهم بودو آرزوی عشقی به رنگ خدا دارمو سربه هواتونم??

منبع: اختصاصي وبسايت مخاطب

برچسب‌ها,
نظرات (بدون دیدگاه)