اجرای مشترک «سالار عقیلی» و همسرش

اجرای مشترک «سالار عقیلی» و همسرش

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۰۱
indexapp
۲۳K

مراسم نکوداشت استاد فخری ملک پور نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو یکشنبه پنجم شهریور ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان موسیقی ایرانی برگزار می شود.
در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی برگزار می شود، هنرمندانی چون محمد اسماعیلی و سعید ثابت به همنوازی سنتور و تمبک می پردازند. حریر شریعت­ زاده نوازنده پیانو و از شاگردان استاد فخری ملک پور نیز قطعاتی را به خوانندگی سالار عقیلی اجرا می کند. پخش کلیپ تصویری از پیانونوازی استاد ملک ­پور با همراهی سالار عقیلی از جمله بخش های این مراسم نکوداشت است.
فخری ملک پور نوازنده پیشکسوت پیانو تنها یادگار سبک پیانونوازی استاد مرتضی خان محجوبی است که به مدت ۱۲ سال نواختن پیانو به سبک ایرانی را از این استاد برجسته فراگرفت. وی مدت چهار سال نزد استاد احمد عبادی به نواختن سه تار و همچنین به فراگیری بیشتر موسیقی ایرانی نزد اساتیدی چون ادیب خوانساری، حسین تهرانی، عبدالحسین شهنازی، رضا ورزنده و علی تجویدی پرداخت.
همکاری با هنرمندان شناخته شده ای چون پرویز یاحقی، محمود خوانساری، اسدالله ملک، فرهنگ شریف، رضا ورزنده، حسن کسایی، عبدالوهاب شهیدی و محمدرضا شجریان از جمله فعالیت هایی است که این هنرمند در عرصه موسیقی انجام داده است.
استاد ملک‌پور طی سال های اخیر علاوه بر نوازندگی و آهنگسازی به تدریس ساز پیانو به شیوه ایرانی نیز مشغول است. «مشق استاد» شامل سه لوح فشرده از نواخته ­های این هنرمند و دست­ نوشته­ های استاد مرتضی محجوبی از تالیفات مهم این هنرمند در عرصه پژوهش است.
«طرب ­انگیز»، «آه باران»، «به که مانی»، «نسیم بهاری» و «در آیینه خیال» از جمله آثار موسیقایی این هنرمند پیشگام موسیقی ایرانی است که تا کنون در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
مراسم نکوداشت استاد فخری ملک پور ساعت ۲۱:۳۰ روز یکشنبه پنجم شهریور توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش» در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

برچسب‌ها:, , ,
نظرات (بدون دیدگاه)