مهرداد حمیدی: اگر حامد همایون مورد اسقبال واقع می شود به خاطر همین لحن متفاوت است

مهرداد حمیدی: اگر حامد همایون مورد اسقبال واقع می شود به خاطر همین لحن متفاوت است

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۲۲
اخبار موسیقی ایران
۳۳K

مهرداد حمیدی متولد تهران از خانواده ای اهل هنر،فارغ التحصیل رشته ریاضی از دانشگاه شهید بهشتی تهران،تنظیم کننده،آهنگساز و مدرس موسیقی،آموختن موسیقی را از نه سالگی آغاز و ساز تخصصی او کیبورد و پیانو است.

 

درباره همکاری هایی که داشتید صحبت کنید!!!!!!!
با خواننده هایی همچون حبیب محبیان،محمد محبیان،شارومین،بابک رادمنش،فرهاد برنجان،مجید رضازاده،پیام شاهوش،رامین معمار،سروش سلامی،یوسف مرادیان،شاهین دوستانی،چنگیز حبیبیان،محمد حشمتی،مجید رفیعی،هامون هاشمی،احسان حیدری،همکاری داشته ام.
با ترانه سراهایی مانند عبدالجبار کاکایی،سروش دادخواه،کاظم بهمنی،یاشار هاشم زاده،مرجان موسازاده،نگار نوشادی،سهیل کاووسی،تهمورس پورشیرمحمد،روح الله همتی،زهرا سهیلی همکاری داشته ام.
هدف های زیادی برای من باقیست که به امید خدا با تلاش و کوشش مضاعف به آنها خواهم رسید.

 

Mokhaatab مخاطب - رسانه دانلود موزیک مهرداد حميدي: اگر حامد همايون مورد اسقبال واقع مي شود به خاطر همين لحن متفاوت است

 

نقش مردم در موسیقی پاپ را چگونه ارزیابی می کنید؟؟؟؟؟؟
در حال حاضر خیلى از مردم به صورت فهیمانه موسیقی را دنبال می کنند و خیلى ها هم به صورت تفریحى.
در موسیقی پاپ مردم باید درباره آثار قضاوت کنند،خیلی از مواقع خواننده های خوب مورد اقبال مردم قرار نگرفته اند.،می توان موسیقی خوب ارائه کرد اما در نهایت مردم باید بپذیرند.

 

پس با این تفاسیر منتقد باید سکوت کند،نظر خود را نسبت به انتقادهایی که درباره حامد همایون مطرح شد را کوتاه بفرمایید؟؟؟؟
خیر منتقد نباید سکوت کند بلکه باید روانشناسی خوبی داشته باشد ممکن است در برهه ای از زمان موزیکی مورد استقبال قرار بگیرد که از لحاظ فنی موزیک خوبی نباشد و بعد ها هم فراموش شود مشخص است که این موزیک به موسیقی لطمه ای نمی زند.
در حال حاضر انتقاداتی نسبت به ترانه های آقای حامد همایون وارد شده است که البته تا حدودى وارد هم هست و کسی نمی تواند منکر این قضیه بشود(بخش ترانه ) اما مردم کار های آقای حامد همایون را دوست دارند.
درست است که مردم نمی توانند از نظر فنی نظر بدهند اما میتوانند کاری را بپسندند و در موسیقی پاپ که موسیقی مردمی است کاری که مردم می پسندند مهم است.
با این تفاسیر انتقاد خوب است اما به شرطی که منتقد کار بلد و صاحب نظر باشد و با زبانی شایسته لب به سخن گفتن باز کند.
اگر منتقد از زبان درستی استفاده کند سو تفاهم و سو برداشت پیش نمی آید.
درباره انتقاداتی که در برنامه ساعت بیست و پنج مطرح شد باید بگویم چون زمان برنامه هنگامی است که افرادی که پای برنامه می نشینند حتما هم از اهالی موسیقی هستند و هم از مردم عادی پس میتوان گفت رک حرف زدن در این برنامه های تخصصی کار بدی نیست اما توهین کردن و مسخره کردن کار بدی است.
ایرادی که آقای بدیع وارد کردند به اقاى همایون تاحدودى وارد بود اما یادمان باشد تفاوت یعنى همین چیزها،اگر آقای همایون کلمه ای را به شکل دیگری تلفظ می کند همین لحن است که باعث جذب مخاطب می شود.
اگر کار آقای همایون مورد استقبال واقع می شود به خاطر همین لحن و همین ترانه های مثبت و انرژی مثبت آقای همایون است که البته از حمایت های آقای رجب پور هم نباید غافل بود که باید صریح بگویم مهمترین داستان هم همین موضوع است.

 

در حال حاضر خواننده برای موفقیت چه ملاک هایی را باید داشته باشد؟؟؟؟؟؟؟
خوانندگی مجموعه ای از صدا ،ترانه خوب انتخاب کردن،ملودی و تنظیم خوب، تبلیغات خوب و حتی چهره خوب است که همه این ها باید با هم هماهنگ باشد تا خواننده نتیجه بگیرد
خواننده برای مطرح شدن باید حامی خوبی داشته باشد تا خواننده بر روی کار خود متمرکز شود و باقی کار را به دست تهیه کننده خود بسپارد دقیقا مانند آقای حامد همایون که تهیه کننده خوبی مانند آقای رجب پور از ایشان حمایت می کند.

 

 

درباره اقتباس هایی که از کارهای مختلف می شنویم توضیحی بدهید!!!!!
امروزه هم اقتباس داریم و هم کپی میتوان گفت اقتباس تا حدودی اشکالی ندارد اما این که صرفا از کاری کپی کنیم کار درستی نیست.
در بحث ترانه نیز به همین شکل آقای روزبه بمانی سبک جدیدی را وارد کردند که تا چند وقت هر ترانه ای را که می شنیدیم شبیه به سبک آقای بمانی بود یا جناب علیرضا آذر و سایر دوستان که ممکن است از قلم افتاده باشند
در بین خواننده ها هم همین گونه است
گاهى یک نفر با صدای ارجینال خودش که مختص خودش هست می خواند و پس از موفقیت مابقی مقلد اون صدا میشوند.
اگر در موسیقی کسی می خواهد در بین یک درصد موفق باشد باید کاری انجام دهد که نود و نه درصد دیگر انجام نمی دهند.

 

چرا آثار ماندگار تولید نمی شود؟؟؟؟؟؟
بستگی به ذائقه مردم دارد در حال حاضر ذائقه مردم با کار هایی که می شنویم و ماندگار نیست عجین شده است.
مردم دوست دارند کاری بشنوند که پیچیدگی نداشنه باشد و آنها را به تفکر وادار نکند.
اگر در حال حاضر بهترین خواننده با بهترین صدا،بهترین آهنگساز،کاری را انجام دهند مشخص نیست که آن کار با استقبال عموم مواجه خواهد شد یا خیر.

 

چه زمانی به موسیقی آرمانی که در نظر شماست می رسیم؟؟؟؟؟؟
باید به موسیقی احترام گذاشت باید بستر مناسبی برای
سرمایه گذاری ایجاد شود.
در حال حاضر نسبت به گذشته شرایط بهتر شده است اما باز هم محدودیت وجود دارد.
اگر میخواهیم موسیقی به حالت آرمانی خود برسد باید سطح سواد جامعه را بالا ببریم باید مردم خود توانایی تشخیص خوب یا بد را در زمینه موسیقی داشته باشند.

درباره همکاری هایی که داشتید صحبت کنید!!!!!!!
با خواننده هایی همچون حبیب محبیان،محمد محبیان،شارومین،بابک رادمنش،فرهاد برنجان،مجید رضازاده،پیام شاهوش،رامین معمار،سروش سلامی،یوسف مرادیان،شاهین دوستانی،همکاری داشته ام.
هدف های زیادی برای من باقیست که به امید خدا با تلاش و کوشش مضاعف به آنها خواهم رسید.

 

حرف آخر؟

ممنون از شما و سایت مخاطب و در آخر آرزو می کنم هر کس که در موسیقی استعدادی دارد چه در بحث ترانه،آهنگسازی،تنظیم،میکس و مستر و در این راه تلاش می کند به حقش برسد.

 

خبرنگار و نویسنده:‌سالار خادمی / میکروفن

منبع: اختصاصی مخاطب

برچسب‌ها:, , , , , , , ,
نظرات (بدون دیدگاه)