کنسرت‌های کیهان کلهر و علیرضا قربانی در آمریکا و کانادا برگزار می‌شود

  • مخاطب
  • بلاگ
  • کنسرت‌های کیهان کلهر و علیرضا قربانی در آمریکا و کانادا برگزار می‌شود

کنسرت‌های کیهان کلهر و علیرضا قربانی در آمریکا و کانادا برگزار می‌شود

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۰۹
اخبار موسیقی ایران
۹۶K

«کیهان کلهر» – آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی کمانچه- ۱۱ می سال جاری ،۲۱۱ اردیبهشت، همراه با گروه موسیقی بروکلین رایدر در سنتا باربارای کالیفرنیا به اجای برنامه خواهد پرداخت، او پیش از این تاریخ نیز در یازدهم فروردین با گروه جاده ابریشم به سرپرستی یویوما در سالن Emirates Palace  Auditorium در شهر ابوظبی کشور امارات عربی به روی صحنه خواهد رفت. اما این آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی کمانچه برنامه‌های متعددی نیز با «علیرضا قربانی» -خواننده‌ی نامدار ایرانی- نیز در امریکا و کانادا روی صحنه خواهد برد.

کنسرت‌های کلهر و قربانی، ششم می -۱۶ اردیبهشت- در دالاسِ تگزاس آغاز می‌شود و بعد از آن هفدهم همین ماه در بوستون روی صحنه خواهد رفت. ۲۳ اردیبهشت ماه نیز این دو موزیسین در نیویورک روی صحنه خواهند رفت. بعد از آن کنسرت‌هایشان در کانادا آغاز می‌شود و ۲۸ اردیبهشت ماه در ونکوور به روی صحنه خواهند رفت. این دو موسیقی‌دان، قرار است در این برنامه‌ها با یکدیگر «ساز و آواز» اجرا کنند. ساز و آواز اجرای اشعار کهن توسط خواننده و همراهی آن با ساز و موسیقی است.

لس‌آنجلس تایمز درباره‌ی این رویدادِ هنری نوشته است:‌ « کیهان کلهر استاد کمانچه یکی از هنرمندان محبوب ایران و سفیر برجسته موسیقی فارسی است. او همکاری‌هایی گسترده با هنرمندانی از جمله یویو ما، بروکلین رایدر، کرونوس کوارتت، گروه غزل و ارکسترهای بسیاری در سراسر جهان داشته است. موسیقی کلهر در غرب محبوب است و او یک نیروی خلاق در صحنه موسیقی بین المللی امروز است. قربانی نیز یک خواننده خیره کننده است و از او به عنوان جانشین محمدرضا شجریان، استاد بلامنازع موسیقی کلاسیک فارسی یاد می‌شود»

در این میان او برنامه‌ای نیز با همراهی «اردال ارزنجان» در ترکیه دارد و ۲۹ اردیبهشت ماه در این کشور به اجرای برنامه می‌‌پردازد.

برچسب‌ها:,
نظرات (بدون دیدگاه)