جشنواره موسیقی فجر آنلاین می‌شود

جشنواره موسیقی فجر آنلاین می‌شود

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
اخبار موسیقی ایران
۱۲K

 

نشست ویژه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر دقایقی پیش با حضور حمیدرضا نوربخش رئیس جشنواره و حامد عنقا مدیرعامل شرکت حام برگزار شد.

در این نشست حمیدرضا نوربخش با اعلام این خبر که اجراهای جشنواره موسیقی فجر به صورت آنلاین برای مخاطبان سراسر ایران پخش می شود، گفت: برای پوشش رسانه‌ای بهتر و برای اینکه مخاطبان بیشتری بتوانند از اجراهای جشنواره استفاده کنند پخش آنلاین اجراها را به جشنواره اضافه کردیم.

او ادامه داد: امروز در عصری زندگی می‌کنیم که آرام آرام مرزی میان رویدادها نیست و هر اتفاق فرهنگی و هنری باید در اختیار همگان قرار گیرد. با توجه به محدودیت سالن‌ها همیشه تعداد زیادی از مخاطبان و علاقه مندان پشت درهای بسته می‌مانند و در عین حال بیشتر اتفاق‌های حوزه مختص مخاطبان تهرانی است. امروز تکنولوژی این امکان را بوجود آورده تا مخاطبان بسیاری به صورت همز l ان رویدادهای هنری را نظاره‌گر باشند.

در ادامه این نشست حامد عنقا رئیس شرکت حام، گفت: بودن ما در کنار جشنواره برایمان اتفاق خوبی است و امیدواریم بتوانیم به مخاطبان حوزه موسیقی به درستی خدمت رسانی کنیم. در برنامه‌های آتی ما پرداختن به تئاتر و سینما هم وجود دارد.

وی درباره دسترسی مخاطبان به پخش آنلاین اجراها، گفت: هیچگونه محدودیتی برای دسترسی وجود ندارد. با زیرساخت‌هایی که ما به کار برده ایم و با استفاده از پلتفرم‌هایی که برای سیستم کنسرت آنلاین استفاده شده است مخاطبان در هر کجای ایران و جهان باشند با پایین‌ترین سطح دسترسی به اینترنت می‌توانند اجراهای جشنواره را ببینند. همچنین اگر اینترنت قطع نشود به هیچ وجه تصاویر دچار قطع شدگی نمی‌شود.

رئیس شرکت حام تأکید کرد: ما یک سرویس دهنده هستیم و برنامه گذار نیستیم. باید توجه داشت که دیدن کنسرت در سالن قابل مقایسه با دیدن اجراها از پشت مونیتورها نیست. ما امکان دیدن آنلاین اجراها را برای کسانی بوجود آوردیم که به هر دلیلی امکان حضور در سالن را ندارند.

در بخش دیگری حمیدرضا نوربخش درباره امکان کم شدن مخاطبان سالن‌ها، گفت: اتفاقاً سیستم کنسرت آنلاین نوعی هم افزایی ایجاد می‌کند. کسانی هستند که امکان دیدن کنسرت در سالن‌ها را ندارند و با دیدن کنسرت‌ها به صورت آنلاین ممکن است برای حضور در سالن‌ها راغب شوند. ما باید از گسترده شدن دامنه تکنولوژی در اتفاق‌های هنری استقبال کنیم.

نوربخش تأکید کرد: ما تلاش می‌کنیم همه سالن‌ها را برای پخش آنلاین اجراها آماده کنیم البته این نکته، لازمه‌اش داشتن امکانات در سالن‌ها است.

رئیس جشنواره موسیقی فجر گفت: امسال موسیقی انقلاب به صورت بخشی ممتاز در کنار جشنواره حضور دارد و حدود ۵ گروه شاخص موسیقی ایرانی همه آثار برجسته دوران انقلاب اسلامی را اجرا می‌کنند.

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۲ دی کار خود را با اجرا در ۵ سالن شهر تهران آغاز می‌کند.

برچسب‌ها:, ,
نظرات (بدون دیدگاه)