فروشنده در دو هفته ۳۴۷ هزار دلار فروخت

فروشنده در دو هفته ۳۴۷ هزار دلار فروخت

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
اخبار سینما جهان
۱۸K

تریلر ترسناک “شکاف” (Split) به کارگردانی ‌ام. نایت شیامالان با ۱۴٫۶ میلیون دلار فروش در ۳۳۷۳ سینما، برای سومین هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در ایالات متحده و کانادا شد. آخرین باری که یک فیلم از شیامالان به این موفقیت دست پیدا کرد سال ۱۹۹۹ با “حس ششم” بود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، در مجموع سینمای وحشت بر بازار فروش سایه انداخت. “حلقه‌ها” (Rings) از شرکت پارامونت که فیلم جدید مجموعه سینمایی “حلقه” بعد از یک غیبت طولانی است، با حدود ۱۳ میلیون دلار فروش در ۲۹۳۱ سینما در فاصله روزهای جمعه تا یکشنبه، رده دوم جدول را به خود اختصاص داد. این در حالی است که انتظار می‌رفت “حلقه‌ها” بالاتر از “شکاف” پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته شود.

“شکاف” با بازی جیمز مک‌آووی تا پایان روز یکشنبه در بازار داخلی ۹۸٫۷ میلیون دلار برای شرکت‌های بلوم‌هاوس و یونیورسال فروخت. فیلم در بازار بین‌المللی در ۴۱ منطقه ۱۴٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خود در این سطح را به ۴۴ میلیون دلار رساند. مجموع فروش جهانی فیلم ۱۴۲٫۷ میلیون دلار شده است.

“شکاف” داستان سه دختر است که توسط مردی با ۲۳ شخصیت متفاوت (با بازی مک‌آووی) ربوده می‌شوند و باید پیش از ظهور شخصیت ترسناک بیست و چهارم، فرار کنند.

“حلقه‌ها”، فیلم جدید مجموعه‌ای ترسناک است که در ۲۰۰۲ با “حلقه” به کارگردانی گور وربینسکی شروع شد که بازسازی فیلم ترسناک ژاپنی “حلقه” (۱۹۹۸) بود. فیلم اصلی از روی کتابی نوشته کوجی سوزوکی ساخته شد و متمرکز بر یک خبرنگار است که درمورد یک نوار ویدیوییِ نفرین‌شده که بیننده خود را بعد از یک هفته می‌کشد، تحقیق می‌کند. “حلقه” در دنیا ۲۴۹٫۳ میلیون دلار فروخت و قسمت بعدی آن با نام “حلقه ۲” (۲۰۰۵) نیز در دنیا ۱۶۲ میلیون دلار به دست آورد.

فیلم جدید را اف. خاویر گوتیرس کارگردانی کرده است و ماتیلدا لوتس، الکس رو، جانی گالکی، وینسنت دونافریو، ایمی تیگاردن و بانی مورگان در آن بازی می‌کنند. “حلقه‌ها” با بودجه‌ای ۲۵ میلیون دلاری ساخته شده است. داستان درباره زنی جوان است که اسیر یک طلسم می‌شود که در هفت روز زندگی‌اش را از او می‌گیرد.

“فضای بین ما” 

رمانس فضایی “فضای بین ما” (The Space Between Us) به کارگردانی پیتر چلسام از شرکت اس‌تی‌ایکس اینترتینمنت در اولین آخر هفته اکران شکست سختی خورد و با تنها ۳٫۸ میلیون دلار فروش در رده نهم قرار گرفت.

آسا باترفیلد، بریت رابرتسن و گری اولدمن در این درام علمی تخیلی بازی می‌کنند. داستان درباره پسری است که تمام زندگی‌اش را در یک سیاره دیگر زندگی می‌کند. او به طور آنلاین با فردی در زمین دوست می‌شود و در ۱۶ سالگی فرصت پیدا می‌کند به زمین برود، اما خیلی زود کشف می‌کند که نمی‌تواند روی سیاره زنده بماند.

“هدف یک سگ” (A Dog’s Purpose) ساخته لاسه هالستروم، درام زندگی‌نامه‌ای “اعداد و ارقام پنهان” (Hidden Figures) به کارگردانی تئودور ملفی و موزیکال “لا لا لند” (La La Land) ساخته دامین شازل، به ترتیب در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

رابرت دنیرو در صحنه ای از فیلم “کمدین”

در حوزه نمایش محدود، “کمدین” (The Comedian) با بازی رابرت دنیرو و لسلی مان در ۸۳۸ سینما ۱٫۱ میلیون دلار فروخت. این فیلم را تیلور هکفورد کارگردانی کرده است و دنی دویتو، ادی فالکو، ورونیکا فرس، چارلز گرودین و هاروی کایتل، از دیگر بازیگران آن هستند. داستان نگاهی به زندگی جیک برک یک کمدین سالخورده دارد.

مستند “من کاکاسیاه تو نیستم” (I Am Not Your Negro) با ۷۰۹٫۵ هزار دلار فروش در ۴۳ سینما وضعیت بهتری داشت. این فیلم که نگاهی به زندگی جیمز بالدوین رمان‌نویس دارد، یکی از نامزدهای اسکار بهترین مستند بلند است.

در همین حال، “فروشنده” به کارگردانی اصغر فرهادی در دومین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی در ۴۶ سینما ۲۳۶٫۸ هزار دلار فروخت. مجموع فروش فیلم در این بازار ۳۴۶٫۹ هزار دلار شده است.

 

جکی چان در صحنه ای از فیلم “کونگ فو یوگا”

در سطح بین‌المللی، کمدی اکشن “کونگ فو یوگا” (Kung Fu Yoga) با بازی جکی چان با ۵۱٫۴ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم این بازار شد. این فیلم که تولید مشترک چین و هند است، در هر دو کشور فروش موفقی داشته است. مجموع فروش جهانی فیلم ۱۷۷٫۹ میلیون دلار شده است. “کونگ فو یوگا” درباره یک استاد باستان‌شناسی است که در جستجوی یک گنج گمشده به تبت می‌رود.

نظرات (بدون دیدگاه)