تبریک چهره های فرهنگی به اصغر فرهادی

تبریک چهره های فرهنگی به اصغر فرهادی

/ تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
اخبار سینما جهان
۲۱K

مخاطب: فیلم سینمایی «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه اسکار ۲۰۱۷ برای بهترین فیلم خارجی زبان را کسب کرد. در پی این افتخار برای سینمای کشورمان، شخصیت‌های فرهنگی هر یک به سهم خود کسب این جایزه را تبریک گفتند که در ادامه برخی از آنها را می‌خوانید:

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی کسب جایزه اسکار اصغر فرهادی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی دریافت جایزه اسکار فیلم فروشنده اصغر فرهادی پیامی خطاب به وی صادر کرد.

متن پیام سید رضا صالحی امیری به شرح زیر است:

هنرمند عزیز جناب آقای اصغر فرهادی

موفقیت جنابعالی را در کسب جایزه جهانی آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) صمیمانه تبریک می‌گویم.

در جهان پرآشوب، ناامن و تاریک امروز، نوع دوستی و صلح طلبی، چراغ فروزانی است که انسان های آزادی خواه و وجدان های بیدار را گرد هم می آورد و شما توانستید با زبان گویا و بیان رسای هنر، پیام صلح جویی ایران و ایرانی را فراتر از مرزهای جغرافیایی طنین انداز کنید.

حرکت نمادین غیبت جنابعالی در مراسم اهدای جوایز اسکار به نشانه اعتراض به سیاست‌های تنگ نظرانه و نژادپرستانه سیاستمداران تازه کار آمریکا در وضع قوانین غیر انسانی مهاجرتی، بسیاری از وجدان های بیدار را در سراسر جهان حاضر کرد و نقاب از چهره دروغین کسانی که شعارهای حقوق بشری سر می­‌دهند، برداشت و همزمان سیمای حقیقی ایرانیان فرهنگ دوست را به نمایش گذاشت. امروز جهان معترف است که «ایران‌هراسی» و «ایران‌گریزی» فریبی بیش نبود و شما نگاه ایرانیان به دردهای بشر عصر حاضر را به نگاه مشترک جهانیان گره زدید. پیام امروز شما پیام همدردی، همنوایی و همگرایی بود.

بی تردید سینمای ایران که سهم جدی در ایجاد رونق فرهنگی و تقویت امنیت ملی دارد، می‌تواند با تکرار موفقیت‌های خود در سطح بین‌المللی، هنر فاخر این مرز و بوم را در تراز جهانی مطرح کند و امید و نشاط را برای شهروندان فرهنگ مدار ایران زمین به ارمغان بیاورد.

از خداوند متعال استمرار توفیقات جنابعالی و سرفرازی ایران اسلامی را خواستارم.

واکنش ایوبی به موفقیت فرهادی در اسکار ۸۹

در پیام رئیس سازمان سینمایی پس از کسب جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۷ توسط فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی آمده است:

باسمه تعالی

جناب آقای اصغر فرهادی

سفیر توانا و زبان گویای فرهنگ و تمدن ایران اسلامی

در آستانه بهار و نوروز باز هم سینمای ایران پیام‌آور شادی شد برای مردمان سرزمین خورشید و باز هم پیچید در شهرمان آواز شادمانی.

این موفقیت تاریخی و بزرگ موجی از شادی و شور آفرید در همه دل‌هایی که در گوشه‌گوشه جهان زنده‌اند، هنوز به عشق.

اسکاری شدن دوباره سینمای پرافتخارمان مبارک باد بر مردم ایران.

و مبارک باد بر شما که شایسته این شکوه‌ هستید. شاد باش و همیشه شاد باش که:

هم ظریفی، هم حریفی، هم چراغی، هم شراب

هم جهانی، هم نهانی، هم عیانی، شاد باش

حجت‌الله ایوبی

*******

پیام تبریک دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به اصغر فرهادی

محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و مدیرعامل موزه سینمای ایران طی پیامی موفقیت اصغر فرهادی در آکادمی اسکار را تبریک گفت.

متن پیام تبریک محمد حیدری به اصغر فرهادی بدین شرح است:

موفقیت‌های چشمگیر شما در عرصه بین‌المللی مایه افتخار سینمای ایران است و دریافت عنوان بهترین فیلم غیر انگلیسی از آکادمی اسکار نیز خبر خوش برای سینمای ایران بود.

بی‌شک نام بلند آوازه شما مایه فخر فرهنگ ایران زمین است.

*******

پیام تبریک مدیرعامل فارابی به فرهادی

نگاه بین المللی فرهادی به انسان او را ماندگار کرده

در پی کسب دومین اسکار از سوی اصغر فرهادی با فیلم فروشنده برای سینمای ایران، علیرضا تابش با انتشار پیامی این موفقیت بزرگ را به فرهادی تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

به‌ نام خالق زیبایی‌ها

فخر و مباهات دیگری، اوراق وَزین تاریخ سینمای ایران اسلامی را آذین بست.

اصغر فرهادی، بسانِ خیل عظیمی از فرهیختگان این آب و خاک، فارغ از جوایز و افتخاراتی که برای سرزمینش کسب کرده برای همیشه در قلوب تمام هموطنانش جایگاه ویژه‌ای دارد.

عِرق ملی با تکیه بر اندیشه زلال انسانی از فرهادی‌ها، تندیس‌های ماندگاری بر تارک هنر ملل آرمان‌خواه می‌سازد که هیچ یک از خودبین‌ترین سیاست‌های سرکوبگرانه هم موفق به محو و امحای آن نخواهد شد.

آنچه باعث ماندگاری فرهادی می‌شود نه بیش از یکصد جایزه و افتخارات بین‌المللی او نظیر دو جایزه اسکار ، که البته غرور برانگیزست بلکه دوراندیشی، درایت، نجابت، شرافت و نگاه ملی، بلکه، بین‌المللی اوست که به انسان‌ها نه در قالب رنگ و نژاد که فراتر از آنها می‌نگرد و احترام می‌گذارد.

اصغر فرهادی عزیز، ماندگاریت را که همانا یادآور درد جاودانگی بشر است، از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نماییم و برایت سربلندی و عزت می‌طلبیم. امید که، بیرقی را که علیه پَلشتی‌های نژادپرستانه برافراشته‌ای، هرگز رنگ و روی زمین را نبیند.

بمان و بساز تا انسانیت ماندگار شود.

نهم اسفندماه ١٣٩۵
علیرضا تابش

*******

پیام رئیس انجمن کارفرمایی تهیه‌کنندگان (اکت)

اصغر فرهادی عزیز در میدان سینما و سیاست سربلندمان کردی

فرشته طائرپور رئیس انجمن کارفرمایی تهیه‌کنندگان (اکت) پیام زیر را به مناسبت موفقیت فیلم «فروشنده» در اسکار منتشر کرد:

«اصغر فرهادی عزیز، در روزگاری که نادانان و مغرضان در جهان کمر به تحریم و تحقیر کشور ما بسته‌اند، تو با هنر و هوشمندی در میدان سینما و سیاست سربلندمان کردی؛ خدا سربلندی‌ات را مداوم و برقرار بدارد.»

خانه سینما نیز در پیامی کوتاه ضمن تبریک موفقیت اصغر فرهادی نوشت: «تعظیم جهان به فرهنگ و هنر ایران با اهدای اسکار به اصغر فرهادی مبارک باشد. این ایام بزودی برای سپاس گرد هم می‌آییم.»

********

تبریک کانون کارگردانان سینمای ایران به اصغر فرهادی‎

هنرمند نام آشناى سینماى ایران؛

جناب آقاى اصغر فرهادى

در آستانه بهار دریافت دومین جایزه اسکار شادى و نشاط مردم ایران و همکارانتان را افزون نمود.
کانون کارگردانان سینماى ایران با افتخار این موفقیت جهانى را به شما و خانواده سینماى ایران تبریک مى گوید.
ما نیز چون شما باور داریم که در این دنیاى پر از آشوب، سینما مى‌تواند محملى براى تقویت مشترکات انسانى باشد نه نفرت پراکنى.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,
نظرات (بدون دیدگاه)